facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Studia podyplomowe

obszar nauk humanistycznych
obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
obszar nauk przyrodniczych
obszar nauk ścisłych
obszar nauk społecznych
obszar nauk technicznych
obszar sztuki

Studia podyplomowe Prawne aspekty prowadzenia działalności twórczej, artystycznej i managementu

Studia są otwarte, skierowane do licencjatów i magistrów studiów kierunków artystycznych, ale także do wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem działalności twórczej, artystycznej oraz managementem, które chcą poznać prawne aspekty takiego przedsięwzięcia, by samodzielnie założyć firmę, zespół lub pracownię, a także do osób, które chcą podwyższać swoje kwalifikacje. Swoim zakresem obejmują problematykę z różnych dziedzin prawa, psychologii i marketingu, dobranych pod kątem przydatności podczas prowadzenia działalności gospodarczej.

Ogólnym celem studiów jest zaznajomienie słuchaczy z zagadnieniami prawnym związanymi z funkcjonowaniem w obrocie. Po ukończeniu studiów powinni oni wiedzieć jakie obszary ich działalności są objęte regulacjami prawnymi, znać te regulacje i rozumieć przepisy w nich się znajdujące.

Ponadto słuchacze będę mieli okazję zapoznać się z metodami i narzędziami promowania swojej twórczości oraz psychologicznymi aspektami podejmowania decyzji. Po ukończeniu studiów słuchacze będą posiadać umiejętność zabezpieczenia swoich interesów majątkowych i osobistych a także będą wiedzieli w jaki sposób i gdzie mogą szukać pomocy prawnej.

Zajęcia będą się odbywały co dwa tygodnie, w soboty i niedziele. Program obejmuje wykłady oraz zajęcia warsztatowe.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji oraz specjalistów zewnętrznych.

czas trwania

2 semestry

zasady naboru

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

data rozpoczęcia

październik 2017 r.

miejsce składania dokumentów

Zgłoszenia i dokumenty należy składać  na Wydziale Prawa i Administracji UŚ, ul. Bankowa 11 b, 40-007 Katowice, tel. 32 359 11 64, sekretariat pok. 1.26 (Dziekanat studiów niestacjonarnych).

e-mail: malgorzata.szaniewska@us.edu.pl

Sekretariat czynny w poniedziałek: 14.30 - 17.00; wtorek: 12.30 - 15.30; środa: nieczynne; czwartek: 12.30 - 15.30; piątek: 11.00 - 14.00; sobota: (dotyczy soboty zjazdowej) 07.30 - 13.00.

termin składania dokumentów

.

opłata

Opłata za semestr: 1700 zł (1785 raty)

limit przyjęć

30-35 osób

dodatkowe informacje

Skróty

Rekrutacja na studia podyplomowe jest prowadzona bezpośrednio na wydziałach, przez poszczególne sekretariaty obsługujące wybrane studia.
Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.