Studia Podyplomowe: Zaburzenia Płynności Mowy

Studia Podyplomowe Zaburzenia Płynności Mowy przeznaczone są dla osób posiadających uprawnienia do wykonywania zawodu logopedy, tzn. dla absolwentów studiów wyższych w zakresie logopedii lub kwalifikacyjnych studiów podyplomowych w zakresie logopedii ogólnej. Studia podyplomowe są przeznaczone dla logopedów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie diagnozowania i terapii osób z zaburzeniami płynności mowy. Studia Podyplomowe Zaburzenia Płynności Mowy umożliwią absolwentom zdobycie wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym. Absolwenci będą posiadali wiedzę i umiejętności metodyczne dotyczące postępowania logopedycznego, w tym działań o charakterze profilaktycznym, podejmowanych w przypadku zaburzeń płynności mowy.

2 semestry (realizacja planu studiów została rozłożona na dwa semestry – w pierwszym semestrze zrealizowane zostaną 144 godziny, a drugim 134 – łącznie 278 godzin).

• podanie o przyjęcie na studia adresowane do rektora UŚ;
  • życiorys/CV;
  • kwestionariusz osobowy;
  • kserokopia dowodu osobistego;
  • dyplom lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych  (kserokopia; oryginał do wglądu pracownika przy składaniu dokumentów);
  • dwa zdjęcia (format legitymacyjny, bez nakrycia głowy na jasnym tle);
  • w przypadku kierowania na studia przez instytucje zewnętrzne: skierowanie z podaniem kwoty dofinansowania oraz adresem i numerem NIP instytucji kierującej.

październik 2018 r.

Sekretariat Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej UŚ
pl. Sejmu Śląskiego 1 (pok. 514)
tel.: (32)2009 515

e-mail: ijp@us.edu.pl
www.zpm.us.edu.pl
Kierownik studiów: dr hab. Katarzyna Węsierska
katarzyna.wesierska@us.edu.pl

od 1 czerwca do 15 września 2018 r.

3600 zł – opłata jednorazowa

studia zostaną uruchomione w przypadku zgłoszenia się min. 25 kandydatów

Zajęcia odbywają się w soboty i w niedziele na Wydziale Filologicznym UŚ (plac Sejmu Śląskiego 1). Praktyczne zajęcia są realizowane w Centrum Logopedii UŚ w piątki (w godzinach popołudniowych) w tygodniach zjazdowych oraz w placówkach mentorów przydzielonych studentom według miejsca zamieszkania (możliwe jest również odbycie części zajęć praktycznych z zastosowaniem Telepractice – via Skype).

Wśród osób zaproszonych do prowadzenia zajęć na Studiach Podyplomowych Zaburzenia Płynności Mowy swoją gotowość współpracy zadeklarowali wybitni polscy specjaliści badacze, nauczyciele akademiccy, logopedzi i terapeuci; zaproszenia do współpracy w ramach SP ZPM przyjęli także m. zagraniczni specjaliści w zakresie zaburzeń płynności mowy – wykładowcy Europejskiej Klinicznej Specjalizacji Zaburzeń Płynności Mowy (m. in. prof. Martine Vanryckeghem, University of Central Florida, USA, prof. Joseph Agius, University of Malta, prof. Kurt Eggers, Thomas More College, Belgium).