facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Terapia Pedagogiczna i Rewalidacja Dziecka ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi, zorganizowane przez Katedrę Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dają kwalifikacje do pracy w grupach przedszkolnych i klasach integracyjnych oraz kwalifikacje do prowadzenia rewalidacji indywidualnej oraz terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 17 listopada 2010 roku w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. nr 228, poz. 1487) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 3 lutego 2009 roku w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (Dz. U. nr 23, poz. 133; z 2005 r. nr 13, poz.114; z 2003 r. nr 23, poz.192).

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności umożliwiające udzielanie profesjonalnej pomocy dzieciom z trudnościami w nauce, z zaburzeniami sensorycznymi, z chorobami przewlekłymi, ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi, z niepełnosprawnością intelektualną, z dysfunkcjami narządu ruchu i ze szczególnymi uzdolnieniami. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych potwierdza uzyskanie kwalifikacji do prowadzenia zajęć z zakresu rewalidacji indywidualnej oraz terapii pedagogicznej dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  w grupach przedszkolnych, klasach szkolnych (w tym integracyjnych), innych placówkach posiadających te zajęcia w swojej ofercie programowej oraz do prowadzenia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

3 semestry; zajęcia odbywają się w soboty i niedziele

Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej i rewalidacji dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi muszą mieć ukończone studia magisterskie, względnie zawodowe (licencjat) z przygotowaniem pedagogicznym. Są to przede wszystkim: nauczyciele przedszkoli i szkól ogólnodostępnych, psycholodzy i pedagodzy szkolni, psycholodzy i pedagodzy pracujący w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wychowawcy pracujący w świetlicach szkolnych, środowiskowych i terapeutycznych, nauczyciele realizujący zajęcia specjalistyczne (korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne i inne) w szkołach ogólnodostępnych i specjalnych oraz ośrodkach edukacyjno-terapeutycznych.

Kandydaci proszeni są o wypełnienie podania o przyjęciu na studia i przesłanie go na adres e-mail: beata.pasternak@us.edu.pl. Po zakwalifikowaniu na studia należy dostarczyć:
  • 2 zdjęcia
  • ksero dowodu osobistego
  • odpis dyplomu oraz ksero dyplomu

październik 2014 r.

Wydział Pedagogiki i Psychologii ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice
pokój 31 (parter)
KONTAKT:
Sekretariat: mgr Beata Pasternak, e-mail: beata.pasternak@us.edu.pl
tel. 32 3599 823 (pon.-pt. godz. 7.30-9.00)
Kierownik studiów: dr Iwona Wendreńska, e-mail: eduko@o2.pl

1-15 września 2014 r. ; Podania proszę przesyłać drogą elektroniczną WYŁĄCZNIE W PODANYM TERMINIE.

1500 zł (opłata za jeden semestr-wnoszona jednorazowo); 1580 zł (opłata za jeden semestr-wnoszona w 3 ratach)

30-35 osób

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie określonych w programie tych studiów efektów kształcenia (wymaganej ilości punktów ECTS), realizacja 150 h praktyki, złożenie wymaganych tokiem studiów zaliczeń i egzaminów oraz złożenie pracy końcowej.

Program studiów: Zarzadzenie Rektora nr 168/2012

Na skróty

Pytania dotyczące rekrutacji na studia zadzwoń: 32 359 17 70, 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22, 667 77 10 09.

Problemy z systemem rejestracji kandydatów zadzwoń: 32 359 17 78
Biuro Rekrutacji Studentów Międzynarodowych