Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/kandydat

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Studia podyplomowe

Uniwersytet Śląski, oprócz wciąż rozbudowywanej oferty studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, zapewnia także różnorodność wyboru studiów podyplomowych w czterech miastach uniwersyteckich: Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Cieszynie. Śląska Alma Mater umożliwia wybór właściwego kierunku studiów podyplomowych, z obszarów zarówno nauk humanistycznych, jak i ścisłych, biologicznych, społecznych.

Celem kształcenia podyplomowego jest pogłębianie specjalistycznej wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Słuchacze studiów podyplomowych, uczestnicząc w wykładach, ćwiczeniach, konwersatoriach i warsztatach, nie tylko poszerzają swoje zawodowe kwalifikacje, lecz także rozwijają indywidualne pasje. Wysoki poziom dydaktyki zapewniają nie tylko naukowcy i nauczyciele akademiccy UŚ, lecz również zaproszeni do współpracy praktycy, ściśle związani z poszczególnymi kierunkami.

Dzięki starannie przygotowanym programom, absolwenci studiów podyplomowych UŚ są doskonale przygotowani do aktywnej działalności w warunkach dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Wielu słuchaczy studiów podyplomowych UŚ korzysta z dogodnych warunków finansowania nauki przez urzędy pracy, Unię Europejską oraz pracodawców, którym zależy na wysoce wyspecjalizowanej kadrze.

Skróty

Rekrutacja na studia podyplomowe jest prowadzona bezpośrednio na wydziałach, przez poszczególne sekretariaty obsługujące wybrane studia.
Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.