Podyplomowe Studia Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich z Elementami Coachingu

Dlaczego warto podjąć studia Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich z Elementami Coachingu?

• Kompetencje psychologiczne, kierownicze i coachingowe. Uczestnicy poznają psychologiczne mechanizmy funkcjonowania człowieka i uczą się sposobów ich wykorzystywania w pracy z ludźmi.
  • Warsztat, trening, symulacja. Na większości zajęć, obok mini-wykładów, stosowane są aktywizujące metody nauczania.
  • Renoma. Studia działają nieprzerwanie już 13 lat, co potwierdza, że sposób, w jaki nauczamy, jest  zgodny z oczekiwaniami naszych słuchaczy.

Studia są przeznaczone dla osób pełniących stanowiska kierownicze, przygotowujących się do podjęcia roli kierownika (menedżera), oraz wszystkich osób pragnących podwyższyć swoje kompetencje w obszarze kierowania ludźmi.

Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wiedzy i umiejętności niezbędnych do kierowania ludźmi w organizacji. Program obejmuje trzy bloki tematyczne:

• blok wiedzy i umiejętności psychologicznych,
  • blok poświęcony coachingowi i jego zastosowaniom w pracy menedżera,
  • blok ekonomiczno-prawny, dostarczający podstawowej wiedzy z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstwa i prawa pracy.

Słuchacze zostaną wyposażeni w modelowe instrumenty zarządzania, zdobędą umiejętności przydatne w pracy menedżera związane z kierowaniem ludźmi, kontaktami społecznymi, autoprezentacją, rozwiązywaniem konfliktów i prowadzeniem negocjacji oraz rozwojem własnym i budowaniem własnego warsztatu pracy w roli menedżera.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego – osoby z wieloletnim doświadczeniem naukowo-dydaktycznym, a także przez praktyków – licencjonowanych trenerów i coachów, posiadających bogate doświadczenie warsztatowe i treningowe.

Słuchacze otrzymują dyplom ukończenia studiów wydany przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, zawierający wykaz wszystkich zrealizowanych przedmiotów.

zajęcia odbywają się w soboty i niedziele, zgodnie z harmonogramem

Ukończone studia wyższe (magisterskie lub licencjackie), kierunek dowolny.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

• podanie o przyjęcie na studia adresowane do Rektora (na stronie internetowej UŚ)
  • dyplom ukończenia studiów - kserokopia (oryginał do wglądu)
  • 2 zdjęcia
  • skierowanie w przypadku kierowania przez instytucję

1 października 2017 r.

Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiki i Psychologii,
Katowice, ul. Grażyńskiego 53, p. 437
Kierownik studiów: dr hab. Elżbieta Turska (elzbieta.turska@us.edu.pl)
Sekretariat: mgr Katarzyna Korner, katarzyna.korner@us.edu.pl
Katowice, ul. Grażyńskiego 53, p.437, tel. 32 35 99 716, 500 233 475

REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 17.11.2017

• opłata semestralna wnoszona w całości: 1.550 zł za semestr (razem  3.100 zł)  płatne do 1.10.2017 (I semestr) oraz do 1.03.2017 (II semestr)
  • opłata semestralna wnoszona w trzech równych częściach: 1630 zł za semestr (razem 3260 zł) (I semestr: część 1 do 1.10.2017, część 2 do 15.11.2017, część 3 do 15.12.2017; II semestr: część 1 do 1.03.2018, część 2 do 15.04.2018, część 3 do 15.05.2018)

40 osób

Warunki ukończenia studiów: obecność na zajęciach, uzyskanie zaliczeń z zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z przewidzianych w programie egzaminów, złożenie pracy dyplomowej.

Program studiów obejmuje m. in.: zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, prawo pracy, podstawy coachingu i jego zastosowanie w pracy menedżera, zarządzanie ryzykiem i sytuacją kryzysową, public relations, procesy emocjonalne w funkcjonowaniu interpersonalnym, kierowanie i przywództwo, motywowanie, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie zmianą, zarządzanie konfliktem, trening negocjacji, autoprezentację i wystąpienia publiczne, trening twórczego rozwiązywania problemów, ocenianie i podejmowanie decyzji, asertywność w pracy menedżera, stres w pracy menedżera.

Liczba godzin: 220.