facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Format zdjęcia

• Zdjęcia składane w formie papierowej  powinny mieć wymiary 45 x 35 mm.
  • Zdjęcia powinny być dobrej jakości (wyraźne, o prawidłowej jasności, kontraście i kolorystyce).
  • Tło powinno być gładkie i niejaskrawe a kontur głowy powinien być wyraźnie widoczny. Niedopuszczalne jest, by w tle widać było cień fotografowanej osoby bądź inne rozpraszające uwagę szczegóły.
  • Kolory powinny być naturalne, niedopuszczalne są zdjęcia niekolorowe (czarno-białe, sepia).
  • Do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej preferowane jest zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 400 x 500 pikseli, co pozwala na wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze 2 cm * 2,5 cm z odpowiednią jakością. Akceptowane są również zdjęcia o większych wymiarach spełniających powyższe proporcje.
  • Zdjęcie dostarczone elektronicznie powinno być identyczne ze zdjęciem 'na papierze', dostarczanym na uczelnie razem z pozostałymi dokumentami.

Zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej powinno spełniać te same wymagania, co zdjęcie do dowodu osobistego i paszportu ( zdjęcie biometryczne) .
Fotografia wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami

Fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.

Przykłady prawidłowych i nieprawidłowych zdjęć

Możesz również złożyć zdjęcie spełniające wymagania określone przy wydawaniu „starych” dowodów osobistych, wydanych przed 1 marca 2015 roku, przedstawiające osobę bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, z głową w pozycji lewego półprofilu, z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.

Pamiętaj jednak, że fotografia nie może być wykonana wcześniej, niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.