Strona archiwalna

Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/kandydat

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Cudzoziemcy - opłaty za studia

Konkurs na najlepszych kandydatów zagranicznych

W roku akademickim 2019/2020 Uniwersytet Śląski oferuje kadydatom z zagranicy konkurs, dzięki któremu cudzoziemcy z najlepszymi wynikami kwalifikacyjnymi nie będą ponosić opłaty za studia.

Oferta obejmuje zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie. Limity miejsc na poszczególnych kierunkach oraz regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Kwalifikacja na studia ma charakter konkursowy. O przyjęciu na studia decydować będą wyniki kandydata (oceny na świadectwie ukończenia szkoły średniej lub dyplomie studiów), a także stopień znajomości języka polskiego (bądź angielskiego).

Każdy kandydat, który zarejestruje się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK), legitymuje się dobrymi ocenami z poprzedniego etapu edukacji oraz posługuje się językiem polskim lub angielskim w wystarczającym stopniu, może otrzymać szansę na podjęcie studiów bez ponoszenia opłat.

Jeśli kandydat zostanie przyjęty na studia na wyżej wymienionych zasadach, nie może otrzymać żadnego stypendium z uczelni. Koszty zakwaterowania i wyżywienia w Polsce będzie musiał pokryć sam.

Opłaty za studia

Cudzoziemcy mogą podejmować studia na zasadzie odpłatności.