facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Pedagogiczne

Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych, chcących uzyskać uprawnienia do pracy w charakterze nauczyciela. Program studiów uwzględnia wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące nabywania kwalifikacji pedagogicznych przez kandydatów na nauczycieli.

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w podstawy wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki oraz kształtowanie umiejętności metodycznych niezbędnych dla nauczycieli różnych specjalności (zgodnych z ukończoną specjalnością zawodową na studiach wyższych). W trakcie zajęć słuchacze zapoznają się z organizacją szkolnictwa, specyfiką roli nauczyciela itp. Kryterium doboru treści nauczania stanowią potrzeby praktyki oświatowej, a więc użyteczność przekazywanej wiedzy w działalności praktycznej nauczyciela, tj. w nauczaniu i wychowaniu podporządkowanym nadrzędnemu celowi, jakim jest pomaganie uczniowi w jego rozwoju. Szczególną uwagę zwraca się na uwarunkowania procesu nauczania-uczenia się i wychowania, aby przygotować absolwentów do podjęcia kompetentnej i satysfakcjonującej pracy w zawodzie nauczyciela. W ramach studiów słuchacze odbywają praktyki pedagogiczne (w wybranych przez siebie szkołach) w wymiarze 150 godzin zajęć.

Studia realizowane są – zgodnie z wyborem słuchacza – na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Grażyńskiego 53 (zajęcia w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 20.00)

Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych, posiadających dyplom studiów zawodowych (I stopnia) lub magisterskich (II stopnia), chcących uzyskać uprawnienia do pracy w charakterze nauczyciela lub są już czynnymi zawodowo nauczycielami, ale nie posiadają przygotowania pedagogicznego. Program studiów uwzględnia wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczące nabywania kwalifikacji pedagogicznych przez kandydatów na nauczycieli.

(powinny zostać doniesione na spotkanie organizacyjne)
  • podanie do Rektora z zaznaczeniem wybranej metodyki szczegółowej (zgodnej z ukończonym kierunkiem studiów),
  • odpis dyplomu,
  • ksero dowodu osobistego,
  • 2 zdjęcia.

październik 2014 r.

Zgłoszenia mailowe przyjmuje sekretarz:

mgr Sylwia Jakubiec-Strzała

e-mail: sylwia.jakubiec-strzala@us.edu.pl; tel.607106959 codziennie w godz. 15.00-19.00.

W mailu zgłoszeniowym prosimy podać imię i nazwisko, ukończony kierunek studiów, mail i telefon kontaktowy.

Kierownik studium: dr hab. Alina Budniak

e-mail: alina.budniak@us.edu.pl tel.: 32 359 97 72.

Wydział Pedagogiki i Psychologii, Instytut Pedagogiki
40-126 Katowice, ul. Grażyńskiego 53

termin składania zgłoszeń mailowych do 25.09.2014 r.

opłata za całość studiów: 4.200 zł (1.400 zł za semestr x 3 semestry = 4.200 zł)

Zapraszamy wszystkich kandydatów na spotkanie organizacyjne
w dniu 27 września 2014 r. (sobota) o godz. 10.00.
na Wydział Pedagogiki i Psychologii w Katowicach,ul. Grażyńskiego 53 - sala 207.

Telefony czynne w godz.7.30-15.30

Strona internetowa bez barier