Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/kandydat

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Informacje praktyczne

Komunikacja w regionie

Wszystkie wydziały Uniwersytetu Śląskiego znajdują się w miastach z rozbudowaną siecią autobusowej i tramwajowej komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska (autobusy i tramwaje)
Rozkłady jazdy oraz ceny biletów komunikacji miejskiej na terenie Katowic, Sosnowca, Chorzowa można sprawdzić na stronie KZK GOP. W Cieszynie te informacje są dostępne na stronie ZGK Sp. z o.o.

PKP, czyli pociągi
Kolej w Polsce nazywana jest w skrócie PKP, co oznacza: Polskie Koleje Państwowe. Rozkład jazdy pociągów oraz bilety można kupić na stronie .

PKS, czyli transport autobusowy
Dalekobieżne państwowe i prywatne autobusy w Polsce są nazywane w skrócie PKS. Połączenia autobusowe z Katowic i do Katowic można wyszukać na stronie internetowej.
W regionie działa też wielu przewoźników prywatnych, na przykład: Polski BusBus Brothers, Matuszek.

Lotnisko
30 km od Katowic, w Pyrzowicach, znajduje się lotnisko (międzynarodowy port lotniczy – Katowice-Przyrzowice). Połączenia lotnicze można sprawdzić na stronie portu lotniczego
Z lotniska do centrum Katowic kursuje autobus, jest to trasa: Pyrzowice Port Lotniczy - Katowice Dworzec

Jak dojechać do akademików ?

WAŻNE! Osoby, które nie posiadają ważnej legitymacji studenckiej, muszą kupować bilety normalne, a nie ulgowe.

Akademiki w Katowicach

  • Trasa: Lotnisko – Katowice Dworzec – Ligota Akademiki

Osoba, która przyleciała do Katowic-Pyrzowic musi najpierw dojechać autobusem do Katowic. Tutaj można sprawdzić rozkład jazdy autobusu relacji Pyrzowice Port Lotniczy – Katowice Dworzec . Orientacyjna cena biletu wynosi 27 PLN. Po przyjeździe na przystanek Katowice Dworzec należy przesiąść się do autobusu nr 12. Przystanek końcowy: Ligota Akademiki.

  • Trasa: Katowice Dworzec – Ligota Akademiki

Osoba, która do Katowic przyjechała pociągiem (PKP), musi zmienić środek transportu. W tym samym budynku, w którym znajduje się dworzec PKP znajduje się również podziemny dworzec autobusowy. Z dworca autobusowego najlepiej jechać autobusem nr 12. Przystanek końcowy: Ligota Akademiki.

  • Trasa: Katowice Piotra Skargi – Katowice Mickiewicza – Ligota Akademiki

Osoba, która przyjechała do Katowic autokarem, wysiada na przystanku Katowice Piotra Skargi. Z tego przystanku najlepiej iść na przystanek Katowice Mickiewicza, a następnie wsiąść do autobusu nr 12. Przystanek końcowy: Ligota Akademiki.

Orientacyjna cena biletu z centrum Katowice do przystanku Ligota Akademiki wynosi: 3,20 PLN.

Akademiki w Sosnowcu

  • Trasa: Lotnisko – Katowice Dworzec – Katowice Piotra Skargi – Pogoń Akademiki (Sosnowiec)

Osoba, która przyjechała do Katowic autobusem z lotniska Katowic-Pyrzowice lub pociągiem na dworzec PKP, musi wyjść z budynku dworca i przejść na przystanek Katowice Piotra Skargi. Punkt orientacyjny: SUPERSAM. Z przystanku Katowice Piotra Skargi do Sosnowca na osiedle Pogoń, gdzie znajdują się akademiki, odjeżdżają autobusy nr 40, 805, 807.
Przystanek początkowy: Katowice Piotra Skargi.
Przystanek końcowy: Pogoń Akademiki (Sosnowiec).

Orientacyjna cena biletu z centrum Katowic do Sosnowca na przystanek Pogoń Akademiki wynosi 3,80 PLN.

Akademiki w Cieszynie

  • Trasa: Lotnisko – Katowice Dworzec – Katowice Plac Andrzeja – Cieszyn, Dworzec PKP

Z Katowic do Cieszyna można dojechać busem. Busy odjeżdżają z przystanku Katowice Plac Andrzeja. Przystanek ten znajduje się przy jednym z wyjść z katowickiego dworca PKP. Rozkład jazdy można znaleźć tutaj. Przystanek końcowy: Cieszyn, Dworzec PKP, Plac Hajduka. Orientacyjna cena biletu wynosi 14 PLN. Z przystanku Dworzec PKP Plac Hajduka do Akademików można jechać autobusem nr 40. Przystanek końcowy: Cieszyn UŚ.

Skróty

Rekrutacja na studia podyplomowe jest prowadzona bezpośrednio na wydziałach, przez poszczególne sekretariaty obsługujące wybrane studia.
Cudzoziemcy - kontakt:

+48 32 359 22 72
+48 32 359 22 73
email: admission@us.edu.pl
Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.